Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adriana Ceko & Muharrem Herri - Lulet E Dasmës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 18-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Muharrem Herri

01/12/1979

1979-11-30T23:00:00+00:00Një ditë të thoshja: A e mban mend?, E mban mend?
Lulet që çelin kanë emrin tënd, emrin tënd,
Dhe unë të flisja plot dritë në sy
Lule çeli jeta për ne të dy.

Ja k'të të dielë e pritëm shumë, e pritëm shumë,
Një tufë me lule të solla unë, të solla unë.
Për lumturinë flet kjo buqetë
Dhe për rrugët që bashkë do çajmë në jetë.

Do vijnë ditë të tjera,
Por në mes nesh e diela
E re do mbetet përgjithmonë në jetën tonë.

Me dashuri për tokën,
Me dashuri për jetën,
Kjo koha jonë ne do përgjithmonë.


Manushaqja

Muzika Tonin Tërshana
Kënduar në një nga anketat muzikore të vitit 1981.

Me mall e brengë Naimi të këndoi:
"Manushaqe, pse s'ngre kryet përpjetë?"
Dhimbjen e thellë që nga zemra pikoi,
Pen' e artë erdhi përmbi fletë.

Shkuan vitet ti çele petalet
Të bukura si ëndrat për liri,
Bisqet e tua u ngjitën lart në male,
Bisqet lëshuan filiza të rinj.

Rrënjët e tua gjaku ynë jan'
Shum' shtrëngata frynë dhe nuk të shkulën dot,
Moj manushaqe ngarkuar me petale
Ti je lulja e bukur dhe me plot aromë.


Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet