A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Adriana Ceka & Kozma Dushi - Dasem Ne Diten E Lirise


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1978

1978-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Kozma Dushi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 17-të në RTSH


Nuses ballin zbukuron
ylli i kuq i partizanit
zbritëm tok ne bashkë me lirinë
dritën e saj në sy e mbanim.

Më dhe një tufë lule
ku shkëlqente rreze mali
lidhur kryet pas pushkës,
lidhur idealit

plot me lirinë fashuam
ne zemrat tona
rrënjat aty i ka kjo dashuria jonë

si dhe shokët tanë sot,
atë ditë të bardhë kujtojmë
si ne dhe dasmën tonë
gjithë brezat do t’i festojmë

rrudhat ballin na mbulojnë
po në zemra kemi zjarr
ecim rrugës dritëplotë
ecin brezat krahpërkrah

dhe gëzojnë zemrat plot nipër edhe mbesa

plot me lirinë fashuam
ne zemrat tona
rrënjat aty i ka kjo dashuria jonë

si dhe shokët tanë sot,
atë ditë të bardhë kujtojmë
si ne dhe dasmën tonë
gjithë brezat do t’i festojmë


Ky tekst u dërgua nga Elsa
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019