Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adriana Koreta

Tags: Adriana Koreta

Adriana Koreta është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë popullore. Këngëtarja e njohur vlonjate, Adriana Koreta, ka studiuar për kanto në Greqi. Ajo ka jetuar shumë vite jashtë vendit, por këngët dhe zëri i saj i ëmbël ka bërë që të ketë adhurues kudo. Ajo i këndon patriotizmit, bukurisë së vendit, dashurisë. Adriana ka realizuar disa albume muzikore duke bërë për vete shumë fansa. Për festën e 8 marsit, këngëtarja Adriana Koreta është e ftuar në Miçigan, në koncert....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  9
Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017