Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Adriatik Lota

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Adriatik Lota është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Me muzike fillon te mirret qe nga mosha 8 vjeçare, ku me pas vazhdon shkollen e mesme per muzike, kryesisht klarinet. Shkolla e mesme i ndihmon qe ai te behet nje mjeshter i madh i klarinetes, ku dhe sot eshte nder me te dalluarit per veprimtarine dhe talentin e tij. Eshte i martuar dhe ka nje djale e nje vajze. Më datë 11 Dhjetor 2008, Adriatik Lota publikon videoklipin "E Lezetshme". Ne vitin 2010 editon albumin "Dashuri e humbur", i cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareLive 2017 (2017)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ergin Brahimi

Astrit Bejta

Armend Miftari

Samir Aliu

Nexhat Vitia

Afrim Uka

Driton Sopa

Nani-Style

Fatmir Hoxha

Faruk Visoka

Tags: Adriatik Lota, Tiki


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet