Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrijana

Tags: Adrijana, Adrijana Krasniqi

Jeton dhe vepron në        Mosha: 20 Vjeç  
Adrijana është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë pop. Ajo është në mesin e 28 artistëve që janë pjesë e gjysmëfinaleve në Melodifestivalen – Festivalin në Suedi prej ku del edhe fituesi që përfaqëson Suedinë në Eurovizion. Adrijana është njëra nga pjesëmarrëset në këtë garë. Ajo jeton në Rottne të Suedisë, ndërsa debuton në këtë festival. Adrijana do të këndojë në gjysmëfinalen e parë të Melodifestivalen, me këngën “Amare”, të cilën e ka shkruar vetë. Adrijana është me origjinë nga Maqedonia n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Adrijana ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017