Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aerosmith

Tags: Aerosmith

Aerosmith është një grup muzikor i huaj shumë i njohur, që këndon muzikë rock. Aerosmith është një rock-band amerikan, gjithashtu të njohur si "Djemtë e këqinj të Bostonit" dhe si "grupi më i madh Rock'n'Roll i Amerikës". Stili i tyre, i cili është i bazuar tek muzika HardRock-Blues, gjithashtu mund të përfshijë elementë të muzikës Pop dhe Heavy Metal. Ata kane frymëzuar shumë artistë në brezat e mëvonshme të kësaj rryme muzikore. Grupi u formua në Boston në vitin 1970. Kitaristi Joe Perry dhe basisti Tom Hamilton, fillimis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


» Dërgo Një Këngë »


Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017