Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Dreshaj
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Korrik 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  568
Këndon kryesisht: pop

Afërdita Dreshaj është këngëtare shumë e njohur. Aferdita është shqiptare nga Mali i Zi, po aktualisht ndodhet ne Michigan te Amerikes, ku po korr një sukses ne fushën e modës, mori pjesë dhe ne Miss Shqipëria 2007 e cila doli e dyta,është 22 vjeçe, e gjatë 1.82, 56 kg. Ajo eshte nje nga modelet me te suksesshme Shqiptare dhe suksesi saj po arrin te jete me i madh dita dites. Ajo ka kontrata me firmat me ne ze te modes dhe foto e saja jane vene ne vendi si Italia, Gjermani, Greqi etj. Aferditaajo ka qene e lidhur me kengetarin Shqiptaro Maqedonas Shpat Kasapi, por lidhja e tyre perfundoi pasi u publikuan disa foto ku Aferdita shfaqej perkrah aktorit Leonardo DI Caprio. Prej kohesh është në lidhje me hokeistin çek Jakub Kindl.

Në Maj 2009, Afërdita Dreshaj merr pjesë në VFM 2009 me këngën "Nëse Je Burrë".

Në Nëntor 2009, Afërdita Dreshaj merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Per Ty Dridhem".

Në Maj 2010, Afërdita Dreshaj merr pjesë në VFM 2010 me këngën "Per Ty Dridhem".

Në Nëntor 2009, Aferdita Dreshaj merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Une Nuk Jam Ajo".

Në Dhjetor 2010, Aferdita Dreshaj merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Shumë Trafik".

Në Qershor 2012, Afërdita Dreshaj merr pjesë në VFM 2012 me këngën "Qyteti Hesht".

Në Qershor 2011, Afërdita Dreshaj merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Just Kiss Me".

Në vitin 2010, Afërdita Dreshaj publikon albumin "Just Kiss Me".

Në Qershor 2012, Afërdita Dreshaj merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Komplikim".

Më datë 2 Korrik 2013, Afërdita Dreshaj publikon videoklipin "Superstar", në bashkëpunim me Lumi B. Me këtë këngë, Afërdita Dreshaj merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 19 Korrik 2014, Afërdita Dreshaj publikon videoklipin "Mos Rri Larg".

Më datë 25 Korrik 2015, Afërdita Dreshaj publikon videoklipin "Topless", në bashkëpunim me Agon Amiga. Muzika e këngës u punua nga Blero, teksti u shkrua nga Agon Amiga, Dastid Latifi. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Afërdita Dreshaj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 21 Korrik 2016, Afërdita Dreshaj publikon videoklipin "Another 1".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ERMiiRA    loralora  

Komente

43

Ish-E dashura e

Shpat Kasapit

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Afërdita Dreshaj »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet