TEKSTESHQIP

Aferdita Bajrami
Je Genjeshter
Lyrics

Sa e gjate ishte nata kur nuk erdhe ne takim
ti shpirti im
e sa shum prita e sinqert une asgje nuk dita me zu drita
te prita kot me kot e ti nuk erdhe dot kurr me su pam arsyet ne nuk i tham jo

Kujtoj pritjen ne ate terr
kur ti nuk me dole fer
sa shum pata rreziku
e ti arsyen s'ma thu
pyes veten si e marr
e ti po hesht sikur varr
thure s'paku nje genjeshter
se per to ti je ba mjeshter

Yje nuk kishte dhe e ftoht ishte ajo nat e gjate
une si e ngrat
njerzit me shihnin veten e pysnin eshte kjo ne mend apo eshte qmend

te prita kot me kot e ti nuk erdhe dot kurr me su pam arsyet ne nuk i tham jo

Kujtoj pritjen ne ate terr
kur ti nuk me dole fer
sa shum pata rreziku
e ti arsyen s'ma thu
pyes veten si e marr
e ti po hesht sikur varr
thure s'paku nje genjeshter
se per to ti je ba mjeshter