Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Dua Ti Them Fjalët Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Dua ti them fjalet ce kur nuk ti thash
dua ce ti jap ato ce sti dhash
dua ce te ndjej thell ne gjoksin tim
por si duket sonte nuk po kam guxim
dua ce te ndjej thell ne gjoksin tim
por si duket sonte nuk po kam guxim
nje fshetim e jotja jeten ma ndryshon
zemres mi jep zjarr nga gjumi me zgjon
ledhatimet tua gjdo nat i endroj
sikur te kam pran dhe nuk te leshoj
ledhatimet tua gjdo nat i endroj
sikur te kam pran dhe nuk te leshoj

Ref: nuk do te leshoj se i imi je
si nuk e vren si nuk po e she
si nuk e kupton se kjo zemer qan
se kur spot shoh dhe afer ste kam(2x)

Sa her te shikoj me kaploj nje mall
ne endrat e mija ti me vjen gadal
me remben me afsh vetem per nje qast
dhe un te lejoj dhe asgje te flas
me remben me afsh vetem per nje qast
dhe un te lejoj dhe asgje te flas
per buzet e tua un sonte po vdes
nje puthje nga ti ka koh ce pres
e vetem pa ty permbi shtratin tim
e verej se jeta nuk paska kuptim
e vetem pa ty permbi shtratin tim
e verej se jeta nuk paska kuptim

Ref: nuk do te leshoj se i imi je
si nuk e vren si nuk po e she
si nuk e kupton se kjo zemer qan
se kur spot shoh dhe afer ste kam(4x)


Ky tekst u dërgua nga  valbona

Aferdita Demaku - Dua Ti Them Fjalët
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Ti Them Fjalët".
3. Video është e këngës "Dua Ti Them Fjalët", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 1