Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Aferdita Demaku

Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Vendlindja: Drenicë   
Aferdita Demaku është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë popullore. Afërdita Demaku eshte nje kengetare qe e kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Ajo ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '80, nga ku ka realizuar 12 albume dhe nje numer te konsiderueshem kengesh. Talentin e saj per kendim e ka zbuluar mesuesi dhe vellau i saj, gje e cila e ben qe te merr pjese ne shume shoqeri kulturore artistike. Albumi i saj i pare eshte edituar ne vitin 1995 i titulluar "Larg atdheut". Ajo ka pasur shume bash...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Aferdita Demaku ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  234

Per Dasmen Tuaj (2017)

Kanagjegji Im (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)

Kenge Te Vjetra Folklorike (2011)

Veç Me Zemer (2010)Babe E Nane
Ta Jap A Mos Ta Jap
A Ke Stop A Ke Kufi
E Pranoj
Shpirt
Lotë Dashurie
Më Nuk Vuaj Për Tradhtar
Nxeje Defin
Cila Ta La Parfumin
Qele Zemren

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime (1)

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017