A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aferdita Demaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  295
  • Vendlindja:
  • Drenicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aferdita Demaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Afërdita Demaku eshte nje kengetare qe kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare e SHKA "XHemal Abria", qe po e drejtonte vellau i saj. Nje dite, si nxenese e klases se peste i ishte lutur vellaut ta merrte ne ushtrimet e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Nëna e

Dona Janovës

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Po Vjen Nusja (2018)

Kanagjegji Im (2017)

Per Dasmen Tuaj (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)

Kenge Te Vjetra Folklorike (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Babe E Nane
E Pranoj
Veq Te Nana
Pervjetori I Marteses
A Me Don Sa Te Dua
Shpirt
Ta Jap A Mos Ta Jap
Kanagjegji Im
Mos U Ban Burrë Si Fmija
Cila Ta La Parfumin


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Jehona Sopi

Diellza Kolgeci

Adelina Thaqi

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Aurora Susuri

Fitore Gjonbalaj

Linda Morina

Syne Loshi

Dafina Dauti


Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018