Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Gurbetqari Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  16

eshte moment shume i veshtir
kur po me thua lamtumir
po largohesh
si vale deti po na ndan
i shkret gurbeti

afrohu afrohu tash
te jemi bashk
edhe ket cast
ti po shkon e une po mbes
por dashuria per ty nuk vdes

lamtumir oj dashuri
fshimi lotet lotet n'sy
lamtumir gurbetqari im
pa ty skam fest as gezim

eshte moment qe e kam prit
me unaze t'me vish nje dite
ashtu kemi pas deshir
e sot me thua lamtumir

afrohu afrohu tash
t'jemi bashk
edhe ket cast
ti po shkon e une po mbes
por dashuria per ty nuk vdes,
lam....


Ky tekst u dërgua nga FloraAferdita Demaku
Publikimi: 12/06/2008
Festivali: Polifest 2008


Aferdita Demaku - Gurbetqari Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqari Im".
3. Video është e këngës "Gurbetqari Im", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0