Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Vijehrra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Me fjal t`par na thot vjerra,
e kam nusen si pranvera.
Nusen e kam si dukat,
Nuk ka goj as nuk ka llaf.

Pa kalu hala mir dasma
Dardha paska bishtin mrapa
Jeta i ka gjith keto,
Most te raft se ske cka me i bo.

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrehe penin mos e kput (2x)

Ska si vjerra ne shtepi
Te ben drek e t’rrit femi
Dhe kur nxhet mos ben za
se keshtu ajo e ka.

Amanet na e kan lan,
vjerren duje sikur nan.
Merre punen qet e qet,
shkon me vjerren 100 vjet

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrihe penin mos e kput (2x)

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrehe penin mos e kput (2x)


Ky tekst u dërgua nga Mimi_no

Aferdita Demaku - Vijehrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vijehrra".
3. Video është e këngës "Vijehrra", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0