Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Destan Begu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Destan begu pe kqyr o sahatin
Qou bre din o shaloma atin
Qou bre din mor shaloma atin
N’Rahovec o e kemo konakun

N’Rahovec mor e kemo konakun
Ai me u pajtu o me sallangjakun
Sallangjia në divenhane
Aman beg o pash dinejmane

Aman beg mor pash dinejmane
Mos e m’shtin ah sonte n’hapsane
Mos em shti oh me flejto me kali
Ta dhash bes jalla sun o ja fali

Sun o ja fali pa i ra pishtolen
Ai piqem zot o n’hasmin o pa nore
Piqem zot mor n’Abdullah Agën
Që jau matke burrave shtagen

Që jau matke burrave shtagën
Se mem ra se duroj as babën
Se mem ra se duroj as babën
Pe duroj o Abdullah Agën

Pe duroj mor Abdullah Agën
Mej fishek ja djegi dollamen
Me dollamo bre hajde me krejteeeee

Ohoooo more meu rre burri ani breeeee
Eh besa koka shum o kijamet o medeeeet


Ky tekst u dërgua nga Vjosa

Aferdita Demaku - Destan Begu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destan Begu".
3. Video është e këngës "Destan Begu", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0