Official Video

Aferdita Demaku - Dashuri Moj Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kokan Mbledh Qikat Per Qef"
Nanananana...

Me deshte e te deshta shume
Me quajte dreq e une te thash llokum
E embel si mjalta e kuqe si molle
E njome plot freski shtatin e holle
Por çka ndodhi me mua dhe ty
Pushoi krejt ajo lumturi
Me thon se po shkon me nje ushtar te ti
Ishte i huaj e ishte i zi

Ref...x2
Dashuri moj dashuri
Ku jam une e ku je ti
Mos te dalte ty dielli kurr

Paske pas moj zemer gur x2

Nananana...

E tash ku do t'shkosh mori zonjushe
Kush te merr e te çon ne shtepi
Dije se çdo gje e ke rrafsh e ke fush
Nje dit shuhet ajo bukuri
Mos me shaj qe te kendova
E verteta e di se dhemb shume
Me fal qe te qesha e te lendova
Ti ke faj e nuk kam faj une

Ref...x2
Dashuri moj dashuri
Ku jam une e ku je ti
Mos te dalte ty dielli kurr

Paske pas moj zemer gur x2

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...