Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - N'suharekë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Oooo n'Suhareke ou na u ka ba nami,
Mos asht ngjall ou Sali Shabani,
Besa-bese ou n'at mal si trev,
Trima t'medhenj ou gjithmone jan le (lind),
Qe i rriti ou vet n'dy dhe,
Kapedana ou gjithmone kan pre,

Oooo trimi bani e pushk qiti,
Kombit ton ou ftyren ja zdriti,
Ish ky trim ou nga Malsia,
Ku e ka ou folen Shqipnia,
Ku jan rrit ou burrat me za,
E gjithmone ou jan pre me shka-e.

Oooo nal gjallnik,diqka du met than-e,
Te shqiptart ou zakon s'asht than-e,
Bartem pushk ne pa gjak me i dhan,
Nal gjallnik ehe tu nxift jeta,
Se jep armen ou Besim Nreca,
Per pa u kall flak Suhareka.

Oooo nxurr alltin ou ja qiti tymin,
Vet e vrau ou Jaqkov katilin,
Shokt e tij ou jan tmerru,
A eshte jetë sot ou kryt me pshtu,
Kishin vrap se i kapi terri,
Sikur pulat ore nga Skifteri.

Oooo eshte kthye trimi me shku-e ne shpi,
Pershendet me grue me thmi,
Po i thot thmive ou Lamtumire,
Ju u rritshit ou n'Kosov t'lir,
Me dit t'sodit ou mem pa mu,
Por dhe t'vjetren ou e kam pague.

Oooo lamtumire po i thot tan Kosova,
Shume n'ket jete per ty u pervlova,
Burgje t'rana i lire kalova,
E man fund ou per ty luftova,
Lamtumire moj Suharekë,
Zullumqarin ou jau kan hjeke.

Lamtumire moj Suharekë,
Oooo zullumqarin ou jau kan hjeke.


Ky tekst u dërgua nga Sinan G

Aferdita Demaku - N'suharekë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'suharekë".
3. Video është e këngës "N'suharekë", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0