Më mbaj mend (për 1 muaj)

Une

Eci,buzeqesh,qaj
kam mall
eci derisa te lodhem
gjer sa te arrij ne maje.
Eci dhe rrezohem
e per kete s'kam faj
por jo,nuk dua te dozerohem
edhe pse kembet s'me mbajne.
Rreze malit kur takohemi
me jipni nje qik shprese
doren kur t'me zgjatni
me beni nga lumturia t'vdes.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet