Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Tema: Poezi Për Dimrin


Bora E Pare

Cdo nate une zgjohem nga gjumi
me vrap shkoj te dritarja
e me pas e pyes mamin
mam:ku mi ke lene sajat?

Ec flej,e per librin endrro
dhe detyrat mos harro
sajat jane ne vend te vet
se pa bore ato s'kane lezet.

E di mami por mi bej gati
kur te bie bore mos te vonohem
se kam shume mall,te ngjitem shpatit
e me shoke,te te leshohem.

Une ne shkolle kam mesu
se stine e dimrit ka ofru
dhe cdo nate kur flej gjum ednerroj
boren duke ra,gjithqka zbardhoj.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2