Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dimrin

Bora E Pare

Cdo nate une zgjohem nga gjumi
me vrap shkoj te dritarja
e me pas e pyes mamin
mam:ku mi ke lene sajat?

Ec flej,e per librin endrro
dhe detyrat mos harro
sajat jane ne vend te vet
se pa bore ato s'kane lezet.

E di mami por mi bej gati
kur te bie bore mos te vonohem
se kam shume mall,te ngjitem shpatit
e me shoke,te te leshohem.

Une ne shkolle kam mesu
se stine e dimrit ka ofru
dhe cdo nate kur flej gjum ednerroj
boren duke ra,gjithqka zbardhoj.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  67

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet