A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zilia

Ne me thuash mua
se jam e veshtire,
epo jam,-e pranoj,
nuk jam egersire.

Ne me thuash mua
se jam delja rud,
epo jam-e pranoj,
por s'duroj te me shkelish,
edhe pse jam e urte.

Ne me thuash mua
se jam zilicare,
epo s;jam,se pranoj
ti them gjerat ashiqare.

Ne me thuash mua
se jam vec 1 GRUA,
epo jam,e pranoj
se mos deshte ti te jesh si mua?

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019