A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Te Vuaj A Te Mos Vuaj

S'di.Te vuaj a te mos vuaj,
eshte njejt,si,te jesh a te mos jesh,
te shohesh veten si nje te huaj,
me shume se tragjedi,kjo nuk eshte e thjeshte.

Per ty,qe dikur doren ma shtrengoje,
e me fjale me largoje,
s'di,te vuaj a te mos vuaj,
hej tiiii,me don a s'me don,me thuaj.

Neper binaret qe une kalova,
nuk mberrita kund,sepse ndalova,
sepse,isha vetem,e vetme,si e huaj,
s'di,te vuaj a te mos vuaj...

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019