A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Te Dua

Je me e bukura,
bukurine ta ka zili dhe dielli,
me syte e tu te buzeqeshur,
ndricon rreth e perqark si ylberi.

Do te te dua pergjithmone,
se per ty e ngris diten,
nata me gjen vetem ne dhome,
m'cfaqesh para syve,si zane nga qielli duke zbritur.

Do te te pres,pas shiut e pas bores,
te lagem,te ngrihem,nuk e kam bezdi,
dua flokun tend,te e mbaj ne duar,
te luaj me to,sikur nje femije.

Pa ty do jem i humbur,
e gjithe bota do ndryshoje,
por eja te lutem,te jemi te lumtur,
une e ti,deri sa te rrojme.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019