A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ta Dergoj Nje Mesazh

Nje det me puthje
te dergoj me kete mesazh,
te jesh mire lutem,
lutem me shpirt,qe me rrin si ne ajer.

Nje fjale sa mali
qe nuk lekundet lehte,
te dashuroj si zjarret,
e perveluar kam mbet.

Me jep nje gisht mjalte
mes rreshtave ma e dergo,
do lumturohem si ne parajs
se askush si une nuk te do.

Fluturimthi me eja
si nga veriu qe fryene era,
le t 'shkrihem si sheqeri,te behem sherbet,
e mos le t'kurrem,t'behem diabet.

Si hije jam,si pas pemeve me molle
e hera heres dukem,e fshihem si nje krimb,
do dua t'mos me shkelnin me kembe,
me jep nje rol,nje rol me perkushtim.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019