A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Krenohem Per Ate Qe Jam

Po t'me quani merimang
nuk e shoh te udhes te ju marr inat,
te ju them te drejten paksa dhe me pelqen
nuk eshte e rrezikshme,s'te kafshon si qen.

Po t'me quani arushe
per dhjamin qe kam e s'me shihet GUSHE,
e kaperdij e nuk bezaj,
se une vet vetes ia le kete faj .

Po t'me quani dhelparake,
pak do grysi vetullat por jo aq sa t'ju trembi,
do ulem me ju e t'kerkoj t'me rrefeni
jam une dhelparake apo ju qe kot defreni?

Po t'me quani te pashpirt
mbase nuk me keni njohur mire,
u jap kohe gjersa te jeni bind,
nuk jam ajo me emrin qe me keni thirr.

Por ama,t'me quani tradhetare
do te terbohem me quani nese doni LUANE
se ne gjak nuk kam kete poshtersi te ndyt,
jam kjo qe jam,kam vetem nje emer,e jo te DYTE.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019