A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Boteza Ime

Une kam boten time.
Permes nje dritareze
ku pervidhem e udhetoj
me anije,me tren,
as me aeoraplan nuk pertoj.
Isha edhe ne Afrike,
nuk pata fare frike
nga gjarperijt.
Sa shpejt une iki
permes dritarezes,
eshte e vogel fare
por kur hapi parmaket e saj
ajo me shpie skaj me skaj
botes time,te vogel,
por gjersa e pershkoj,e madhe.
Boteza ime ne dritarezen time
me ndjell shpesh ankth,ndej trishtime
shoh lot qe me kujtojne kriposjen
qe pata shijuar,
dhe jo vetem dje,sot...
por c'ke me te kur e dua
nje bote sikur kjo e imja
duke udhetuar
pa pra.
E pra,j'u huazoj une ditarezen time
merreni,por mos harroni ma ktheni,
kete LIBER,ku une bie e zgjohem,
e nuk e largoj nga preheri.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019