A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Do Vine Dite Dhe Per Mua

Dhe kjo dite shkoi
sikur ditet tjera,
zymtit dimerore
i trashegon dhe pranvera.

Mes nesh gardh i nderthurur,
poret mbushur me tradheti.
nuk eshte jeta me nje te puthur
puthja tretet humbet ne asgjesi.

Jeta ime mori nje mori kthesash
si hena e plote e shendrruar draper
iku lumturia iku bashke me te martesa
e perbiu trup njeri e piton gjarper.

Do vine dite me diell
edhe ne stine te ftohta,
se ngrohtesia vjen edhe atehere
mes acarit stuf me vale te ngrohta.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019