A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jete I Thone Dhe Kesaj

Dhimbja ka edhe nje emer binjak-vdekje.
Buzeqeshja mbetet ne kornize.
Loti e malli,gare ne mes veti.
Kujtimi per ty vec sa ka nis.

Jeta te rrezon jo mbi akull.
Patinazhi ka lezet.
Shtrohesh pushimit te gjen ankthi.
Amori te tradhton,godet tjeter shigjete.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019