Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Zonja - O Moj Shami Shpalosura  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1977

1977-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Moj Shami Shpalosura" kënduar nga Afërdita Zonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afërdita Zonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Pellumb Elmazi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te vijë e mullirit
doli syri ylli,
ngrite ti perçen e syrit
ta shikoje djalin, djali të shikonte
moj e bukura shamikrelisura
o përmbi vetulla, oho hooo,

rrodhën, rrodhën motet
porsi kënga jote
me traketukun e trokashkave.
e bukur erdhe gjer tek ne
e çele midis shoqeve si një yll

o rendin djem e vajzat o
mbledhin ujvara maleve
luleplot hidrocentraleve ....

nga vijë e mullirit te hidrocentrali
rridhin ujrat si kristali
dritë i bën rinia
dritë e lule mali
moj e bukura shamishpalosura

aksioneve kudo, kudo
rend rinia jonë, maleve gjithmonë
me traketukun e aksioneve
e bukur erdhe gjer tek ne
e çele midis shoqeve si një yll
që feks ujvarave

o rendin djem e vajzat o
gjerdan u bëhen maleve,
luleplotë hidrocentraleve.Më Shumë Këngë Nga Afërdita Zonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet