Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Laçi - Me Ty Bashke Gjithmone Te Rinj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7

Me ty bashkë gjithmonë të rinj
Ja ku erdhëm prapë të gjithë mes shokëve
si dikur kur ishim bashkë partizanë
flokët tona si me dëborë na janë zbardhur
por se zemrat prapë ne i kemi flakadanë

s’mund të shuhet kurrë një zjarr i zemrave
që u ndezën nëpër sulmet për liri,
le të bjerë dëborë e bardhë e viteve
djaloshare zemrat janë edhe këtë ditë

ja ku erdhe mes nesh e shokëve
dhe dorën ma shtrëngon me dashuri
të qeshin sytë dhe zemrat me to i ngroh
të rinj do mbetemi me ty gjithmonë

rrezet e revolucionit rritim ne
ndaj në rrugën tonë po ecim d
se i rritëm ne të fortë për ty atdhe
për ty parti, për ty o i shtrenjti komandant

s’mund të shuhet kurrë një zjarr i zemrave
që u ndezën nëpër sulmet për liri,
le të bjerë dëborë e bardhë e viteve
djaloshare zemrat janë edhe këtë ditë


Ky tekst u dërgua nga Elsa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Afërdita Laçi - Me Ty Bashke Gjithmone Te Rinj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty Bashke Gjithmone Te Rinj".
3. Video është e këngës "Me Ty Bashke Gjithmone Te Rinj", por nuk këndohet nga Afërdita Laçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afërdita Zonja:


Komente 0