Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muçiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  151
 • Vendlindja:
 • Llapashtice 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Afrim Muçiqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka me dhjetra albume te zhanrit Popullor Tallava te publikuara deri me tani Aktivitet e tij neper Dasma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥Hitet (2021)

★★★★★

Kengë Që Nuk Vdesin (2021)

★★★★★

N'dardani Bjen Ni Tupan (2018)

★★★★★

Mos Mendo (2014)

★★★☆☆

Qorr Ilazi (2014)

★★★★

Mitrovica Tok Shqiptare (2011)

★★★★★

A Po Vjen Ne Pushim (2010)

★★★☆☆

Me Tranove Krejt (2010)

★★★☆☆

Ne Po Ndahemi (2009)

★★★★

Afrimi, Shkurtja, Shyhretja & Shaqa (2008)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Adnan Daci

Leka

Xheki

Fatmir Miroci

Morris

Shkumbin Kryeziu

Riza Selimi

Xuxi

BB Poqi

Ismet Bexheti

Tags: Afrim Muciqi, Afrim Mucici, Afrim Muqiqi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet