Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Afrim Muçiqi

Vendlindja: Llapashtice  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 48 Vjeç
Ditëlindja: 27 Shkurt 1969
Shenja e Horoskopit: Peshqit

Këndon kryesisht: Tallava

Rryma të tjera: Popullore Dasmash Popullore Moderne Popullore Kosovare

Afrim Muçiqi është një këngëtar i njohur. Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka mbi 24 albume te zhanrit Popullor Tallava te publikuara deri me tani Aktivitet e tij neper Dasma dhe Koncerte tregojne edhe me tej se sa te pelqejne muziken dhe veprimtarin e tij si nje kengetar i njohur.
Per aktivit te tij muzikor Afrimi ne moshen e tij rinore ishte futbollist per Llapin dhe Gjilanin e per Gjilanin u fitua edhe Kupa e Kosoves Kariera e tij si futbollist perfundoi per shkak te lendimeve qe ne ate kohe kishte marre por ai vazhdon te gjej veten akoma sportit
Edhe pse Angazhimet e tij neper Koncertet dhe Dasmat e Shumta. Ktu nuk e ndalin klubin futbollistik Prishtina si nenkryetar i saj.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  71Më shumë artikuj nga Afrim Muçiqi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017