Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muciqi - Këngë Për Zahir Pajazitin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Zahir Pajazitin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Zahir Pajazitin", por nuk këndohet nga Afrim Muciqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muciqi - Këngë Për Zahir Pajazitin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

21/12/2000

2000-12-21T20:50:04+00:00Kur n'Kosovë vllazen ra serbija
n'siklet t'madh ish kanë shqiptaria
a ka lindë Nana naj djalë?
shkaut turrin me ja nalë
kish lindë Nana nji trim llapjan
Zahir Pajazit emrin ja thonë
o betu ne flamur dhe Komb
ku te gjaj shka pe e vra skam me lanë

O ni t'ejte te Surkishi
pushka e parë qat natë krisi
pushka e parë qat natë krisi
o ish kon vra millosh nikoliqi
o n'mes ditë o n'mes ditë te qardaku
o ish kon vra ai shka bosanaci
bosanac, bosanac o shka i zi
qka u bone shpi per shpi
se kta temen sún ta jap
fort po qet o mirë mir po vret
o n'mes ditë,o n'mes ditë nShakovicë
o ish kon vra ai shkau Sveice!
na o vllazen jemi shqiptarë
me Zahirin jemi krenarë
Luftë me pushkë niher ka maru
luftë me pendë tash duhet vazhdu
ka ardhë koha e pavarsisë
ti kujtojm more vllazen
trimat e lirisë


Ky tekst u dërgua nga Jeton Balaj
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet