Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Boka

Tags: Agim Boka, Agim Bokaj

Vendlindja: Greiqevc      Mosha: 34 Vjeç  
Agim Boka është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Agim Boka është një rapsond i mirënjohur në trojet Shqiptare. I lindur në fshatin Greiqevc komunës së Suharekës, Agim Boka i këndon gjithë heronjve dhe dëshmorëve të Kombit Shqiptar, po ashtu dhe këngë arshkije dhe popullore. Ndër shumë kënget që këndon Agim Boka është më e kerkuar kënga "Reqakut"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  6

» Dërgo Një Këngë »


Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017