Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Duro

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Agim Duro është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Ai nuk është artist vetëm në skenat ku ngjitet për të performuar si këngëtar lirik! Me të njëjtin pasion dhe dëshirë, ai shkrin talentin e tij edhe në këndin e kuzhinës, ku prej 30 vitesh gëzon “stafetën” e kryekuzhinierit të familjes. Agim Duro, tenor i njohur dhe pedagog në Akademinë e Arteve të Bukura, rrëfen se marrëdhënia me gatimin është gati si një “alkimi” e pa shpjegueshme me fjalë. Nuk e konsideron detyrim familjar, dhe as dëshirë për t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Agim Duro

Komente 0