Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Agim Krajka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Kavajë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 82 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Agim Krajka është një autor këngësh shumë i njohur. Agim Krajka lindi në një familje me origjinë dibrane. Babai i tij ishte i apasionuar pas muzikës, dhe si amator luante në disa instrumente muzikore si violinë, mandolinë, fizarmonikë. Dashuria dhe pasioni për muzikën tek Agimi lindën që në fëmijëri, të cilën ia ushqeu edhe vetë babai i tij. Fizarmonika u bë shkak që vajti në Shtëpinë e Pionerit ku filloi të merrej seriozisht me të. Në vitin 1963 Agimi fillon studimet për teori e kompozicion. Degë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Saraçi

Alfred Sula

Alfred Kaçinari

Alban Furtuna

Osman Mula

Limoz Dizdari

Aleksandër Peci

Pandi Laço

Olti Curri

Nikolla Zoraqi

Tags: Agim Krajka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet