A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 51
BIOGRAFIA: Agim Mustafa is a popular songwriter. Agim Mustafa eshte i lindur me 1968 ne Prizren ku edhe kreu shkollen fillore dhe shkollen e mesme te muzikes. Ne vitin 1987 u regjistrua ne Akademine e Arteve, dega e muzikes, ne Prishtine. Per shkak te rrethanave politike dhe angazhimit te tij ne biznes nuk i vijio studimet. Ne vitin 1992 emigroi ne Gjermani. Ka shkruar dhe komponuar shume kenge, disa prej te cilave jane inçizuar. Ne vitin 1990, si anetar (kitarist) i grupit me kengetar Nase...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Valton Beqiri

Sergi Disha

Muharrem Xhediku

Vasil Dede

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Kledi Bahiti

Kastriot Gjini

Febi Shkurti

Besar Likaj


Tags: Agim Mustafa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019