Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Poshka

Tags: Agim Poshka

Vendlindja: Struge      Mosha: 40 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Agim Poshka është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë pop. Fillon shkollën fillore si gjashtë vjeçar në Strugë, paralelisht me shkollën fillore fillon stërvitjet në klubin e notimit "STRUGA " si i vetmi notues shqiptar në të gjithë kampionatin e notimit në Maqedoni. Pas gjashtë vjet stërvitjeje, në bibliotekën e tij ndodhen një sër diplomash dhe mirënjohjesh nga federatat e notimit në Maqedoni dhe Jugosllavi. Në klasën e pestë fillore fillon të luajë në mandolinë në orkestrën e shkollës. Vazhdon shkoll...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Agim Poshka ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Meditim (2003)

Kjo Toke (2002)

Kërkoj...


» Dërgo Një Këngë »


Une Do Vij
Ne Rrugen Tone
Dita Ime Do Te Vij
Kujt I Them Te Dua
Bardh E Zi
Po Te Boj Rixha
Anti Tallava

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017