Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Poshka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Struge 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Agim Poshka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Fillon shkollën fillore si gjashtë vjeçar në Strugë, paralelisht me shkollën fillore fillon stërvitjet në klubin e notimit "STRUGA " si i vetmi notues shqiptar në të gjithë kampionatin e notimit në Maqedoni. Pas gjashtë vjet stërvitjeje, në bibliotekën e tij ndodhen një sër diplomash dhe mirënjohjesh nga federatat e notimit në Maqedoni dhe Jugosllavi. Në klasën e pestë fillore fillon të luajë në mandolinë në orkestrën e shkollës. Vazhdon shkollim...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Meditim (2003)

Kjo Toke (2002)

Kërkoj...


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Blerim Lutfiu (Beli)

Mustafa Ymeri

Tefik Islami

Zena Aliu

Gadaf Elmazi (Dafi)

Evzi Kaja (Xiu)

Memi

Adnan Daci

Aziz Murati

Skifter Etemi

Tags: Agim Poshka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet