Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Poshka - Fqinja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Kjo Toke"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fqinja" kënduar nga Agim Poshka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Agim Poshka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sherif Merdani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Fqinje e bukur lozonjare
C'mi ul syte si petale
Ndaj per ty kendoje nje kenge,
Le ta degjojme.

Shikimet e tua me bejne te lumtur,
Por s'qenka e lehte me fqinje te bukur.
Si lindi papritur kjo dashuri,
Gjithe endrat e mija vrapone tek ty.

Ne dritre fqinje e bukur sa here te shoh,
Prane te kam dhe larg me qendron.
Dhe kur matem qe ti flas me iken ajo,
Indiferente je, ne fund nje po s'me the.

Kur befas nje dite perballe qendrove,
Buzeqeshjen e embel vall, ti, pse e harrove?
Mos valle kaq e thjeshte eshte dashuria?
Kur syte kerkojne ndjese dhe thone nje "PO"

Ne dritare fqinje e bukur sa here te shoh,
Prane te kam dhe larg s'me qendron.
Dhe kur matem qe ti flas s'me iken ajo,
Indiferente sje, ne fund nje "PO" me the.

La la ra la la ra ra la laMë Shumë Këngë Nga Agim Poshka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet