Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Agim Poshka - Në Rrugën Tonë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Rrugën Tonë".
3. Video është e këngës "Në Rrugën Tonë", por nuk këndohet nga Agim Poshka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Agim Poshka - Në Rrugën Tonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Teksti:

Olsa Poshka

Muzika & Orkestrimi:

Agim Poshka

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2014

2014-12-27T22:14:50+00:00"Me ke do dehemi sonte te dy
Ti dehu per mua une do dehem per ty
Per ty as nuk njeh e
S'di a ja vlen te pish per mua
Shumica dehen per grate
Po kush i njeh grate
Une e desha shume timen
Edhe tani more e dua
Por kam dy vjet qe dehem per te
Dhe tani vendosa qe te mos dehem me
Vendosa as mos ta kujtoj
Por dje e pashe duke vrapuar
Me pa dhe hapi i saj u shtua
Po per dreq nji miku im
Ajo nuk vinte drejt meje por iku nga une
Ndersa une e kisha veshur bluzen
Qe e ka qejf sa here qe kalonte pari"

Ne rrugen tone shume shpeshe kaloj
Dhe kerkoj ngado
Dhe nje dite e pashe shume mire
Para meje ishte ajo

Ref...
Me pa ne sy e befas tha te dua
Hapi i saj u shtua
Mendova vjen drejt meje
Por ajo ikte nga mua

E desha shume e desha shume oi
Dhe tani e dua
100 vjet vetmi
Me ka lene nje grua

Ne rrugen tone qe shkoj çdo vjet
Shkoj çdo muaj more shkoj çdo dite
E pashe te zbehte e te hutuar
Iku duke vrapuar

Jo me nuk shkoj me te ai vend
Rruge e shkrete rruge e mallkuar
Ajo s'eshte aty oi
Te gjitha kenget kane mbaruar

Ref...
Me pa ne sy e befas tha te dua
Hapi i saj u shtua
Mendova vjen drejt meje
Por ajo ikte nga mua

E desha shume e desha shume oi
Dhe tani e dua
100 vjet vetmi
M'i ka lene nje grua

"Eh dashuria
Me ka marre malli e dashur
Perse ike nga kjo bote..."

E desha shume e desha mire eh


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Agim Poshka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet