Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Mosha:
  • 86 Vjeç
BIOGRAFIA: Agim Shehu është një autor këngësh dhe shkrimtar i njohur. Ai është shkrimtar, studiues i gjuhës dhe letërsisë. Lindi në Progonati të Kurveleshit më 1934. Studioi Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës. Tituj të veprave janë: Horizonti i kaltërt (1959), Vite pa thinja (1970), Fjalë nga zemra (1977), Gurra e fjalës (1980), Zëri i gjakut (1984), Poezi (1986), Ujvarat e diellit (1988)....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Jorgo Telo

Xhevahir Cirongu

Vath Koreshi

Mihal Gjergji

Kasem Trebeshina

Ahmet Kolgjini

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Vasil Tabaku


Tags: Agim Shehu

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet