Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  19
(1939-2020)  
  • Vendlindja:
  • Zëmblak 
BIOGRAFIA: Agim Shpata është një poet. Agim Ilmi Shpata u lind në Shkurt 1939 në Zëmblak të Korçës. Aty kreu dhe arsimin e tij. Në moshën 9 vjeçare u internua së bashku me familjen e tij në Kamëz të Tiranës. Që nga viti 1949 dhe në vazhdim familja do të jetonte në kampet më famëkeqe të sistemit komunist. Për arsye politike u pērndoq nga ky sistema gjatë gjithë jetës së tij duke ju privuar sigurisht e drejta e studimit. Në vitin 1990,u zgjodh kryetar i shoqatës së të përndjekurve pol...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Bujar Balliu

Veron Hoxhaj

Agim Xhuveli

Nikollë Loka

Josif Gegprifti

Sajmir Hide

Hamit Taka

Vaso Papaj

Sotiraq Naci

Qani Seferaj

Tags: Agim Shpata


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet