Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Tejeci

Tags: Agim Tejeci

Vendlindja: Prizren      Mosha: 62 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Agim Tejeci është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë rock. Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si priofesion te dyte ka muziken. Eshte i martuar dhe ka dy femije. Agim Tejeci qe nga mosha 7 vjeqare ka pasur ambicie per muzike. Hapat e para ne muzike i filloi qe kur ishte ne shkolle te mesme. Dhe profesionin e muzikes e ushtron gati 36 vite. Albumi i pare i tij ishte "Qaj kitara ime" (1991). Albu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017