TEKSTESHQIP

Nesa Omaj
Mallkoj Ditën
Lyrics

Mos e mer ket rrug te gjat e pa mbarim
e di, se nje dit shpirti im
do te thehet siq u thy n'fillim
e di, se nje dit shpirti im
do te thehet siq u thy n'fillim

Mos e mer ket rrug te gjat
sa her te thash
e di, se kjo zemer qe ta dhash
do te ndalet, kurr s'do t'jemi bashk

2x:
Mallkoj diten qe do te vi
diten kur do t'jem shum larg nga ti

Heret a po von kurbeti t`vret ngadal
sa keq, qe skam kujt t`ja them ni fjal
ti tregoj se po digjem e gjall
sa keq, qe skam kujt t`ja them ni fjal
ti tregoj se po digjem e gjall

Heret a po von do ta kuptosh nje dit
sa kam vujtur qe t`kam prit
sa jam tretur e sa jam merzit

5x:
Mallkoj diten qe do te vi
diten kur do`t jem shum larg nga ti
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe ky projekt paraqitet në ekranet tona i ilustruar me vlera artistike me anë të një videoklipi, të cilin e krijoi MProduction. Ky videoklip u publikua më 8 Nëntor 2017. Autor i orkestrimit është Ardian Kastrati.