Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agon Goqi

Tags: Agon Goqi

Vendlindja: Pejë  Jeton dhe vepron në        Mosha: 15 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Gaforrja  
Agon Goqi është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë junior. Agon Goqi, momentalisht nxenes ne klasen e VIII të shkolles "Asdreni" në Pejë, njihet për zërin e tij karakteristik. Ai mori pjesë së pari në festivalin e këngës për fëmijë, në qytetin e tij të lindjes, "Hareja 2013", së bashku me motren e tij Adea Goqi, me këngën "Bota jonë", ku u shperrblyen me çmimin "Vendi i Parë" Agoni ishte në moshen 10 vjeçare, ndërsa Adea 8 vjeçare. Po ashtu ne kete vit ai mori pjesë në festivalin mbarëkombëtar e këngëve...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nuk ka akoma asnjë votë

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017