Më mbaj mend (për 1 muaj)


Agresioni - Ferizajli Shoki

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ferizajli Shoki".
3. Video është e këngës "Ferizajli Shoki", por nuk këndohet nga Agresioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Agresioni - Ferizajli Shoki  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/08/2020

2020-08-25T17:00:02+00:00intro
ferizajli shoki veres na gjon te bloki
jo neve sna lun topi se dosti jem mat fortit
jem shqipet nga gurbeti kur t'vim kallet qyteti
jem kingat e ndertokes po ju shumohet hejti

Verse 1:
te mahalla em gjon me dosta
rollitum ton diten syt na bohen bira
king chillin sikur bossa knej hala po rrina
s/o to my block n'emin durak anej po vina

ferizajlijit qata qe rrrin ngurbet
we coming soon ferizaj where u at
u bon 3 vjet qe sjom kon te aj qytet
me gjujt niher me brrap methon qe ku jom apet

ku jon dostat e shkolles fillore
ku dilshum prej klase e kurr srrishum n'ore
ajo koh u kon ma e mira
plot probleme ju birsha te shpija

nana mthojke mos bo probleme
rri ne shkoll e mos shko vene vene
me shoqni shum sene bojshum
skem lon ven ka mujshum na shkojshum

ref.
ferizajli shoki veres na gjon te bloki
jo neve sna lun topi se dosti jem mat fortit
jem shqipet nga gurbeti kur t'vim kallet qyteti
jem kingat e ndertokes po ju shumohet hejti

Verse 2:
ferizajli, qaj qe u rrit problem
jom rrit belagji qe me kallash nten flen
sna ka ni per ligj per sene qe i kem bo
aj qe ka qu kry stupc kres i kena ra

jena rrit rrugve hishum n'bela udhve
belajes i jepshum vule perpak hishum nburxhe
kom pas kaqik se jom shqipe e jo pul
e ti qe don testom kqyre jeten tone burr

se kush jom tash pe din cilin dush ta perbin
memu me hi ntok bin njo ka njo ren i shtrin
prodhimin e bojm vet se kem mentalitet
K-lay on the beat bang bang ti lun met

na sdim mu nal se jena t'fort
kit shit e dojm se kurr se lshojm
e ti qe man inat ishalla dosti plas
se me neve nuk ka ferizajli dost me klas


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Agresioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet