Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agron Aliu

Tags: Agron Aliu

Agron Aliu është një këngëtar i njohur. Agron Aliu është nga Kumanova por ka vite që jeton në Berlin të Gjermanisë. Zëri i tij dëgjohet dhe prania e tij shihet kudo nëpër koncerte dhe damsa që mbajnë shqiptarët sidomos në Diasporë, pasi ai kërkohet shumë nëpër këto vende. Agroni deri tani në treg ka katër albume, dhe është e vështirë ti dallojë këngët e shumta të tij të cilat ja kthyer në hite, por kujton albumin e parë i cili është bërë në Gjermani nën udhëheqjen e Besiana Shurk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nuk ka akoma asnjë votë

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017