A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agron Maqellara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agron Maqellara është një këngëtar i njohur. Filloi të këndojë që në moshën 20 vjeçare me gupin muzikor "EXTRA" nga Dibra. Më pas, me po të njejtin grup muzikor editon albumin e parë "S'kemi tjetër veç një flamur". Pas lirimit te këtij albumi, ai shpërngulet për në Amerikë, ku do të ndjekë hapat e vellaut më të madh, Haxhiut, si këngëtar, dhe aktivizohet ne grupin muzikor "FISNIKËT". Agroni, vazhdon të këndon dhe i është përveshur punës, për të realizuar një album me këngë të reja....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alush Hamiti

Refet Asani

Hajrulla Emini

Hidaver Osmani

Bexhet Jagodini

Leka

Niman Mushkolaj

Xhevair Akulli

Arjan Toci

Thoma Mahilaj


Tags: Agron Maqellara

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019