Agron Maqellara
Agron Maqellara
Agron Maqellara
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Korrik 1967
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Agron Maqellara është këngëtar i njohur. Filloi të këndojë që në moshën 20 vjeçare me gupin muzikor "EXTRA" nga Dibra. Më pas, me po të njejtin grup muzikor editon albumin e parë "S'kemi tjetër veç një flamur". Pas lirimit te këtij albumi, ai shpërngulet për në Amerikë, ku do të ndjekë hapat e vellaut më të madh, Haxhiut, si këngëtar, dhe aktivizohet ne grupin muzikor "FISNIKËT". Agroni, vazhdon të këndon dhe i është përveshur punës, për të realizuar një album me këngë të reja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Komente 0