A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Dibër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 52
BIOGRAFIA: Agron Tufa is a writer and songwriter. Ndoqi studimet për letërsi në Universitetin e Tiranës. Më vonë vazhdoi studimet në Moskë, ku u diplomua në Filozofi Arti, e me pas perfundoi ciklin e tretë të studimeve në Teori Përkthimi, me përqendrim të veçantë në krijimtarinë e poetit Joseph Brodsky. Agron Tufa aktualisht jep mesim ne Fakultetin e Historisë e Filologjisë në Tiranë, lendët Letersi e huaj e shekullit të XX, Teori Përkthimi e Letërsi Ruse. Agron Tufa ka kontribuar në një masë të...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Ilir Koro

Lulzim Kalaj

Sajmir Hide

Xhemajl Rudi

Fatmir Çitaku

Islam Idrizi

Kasam Shaqirvela

Orhan Dauti

Gentinikqi

Ragip Ramaj


Tags: Agron Tufa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019