{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1947-2015)

  • Ndërroi jetë më:
  • 23-04-2015Biografia

BIOGRAFIA: Agron Xhunga është një autor këngësh i njohur. Agron Xhunga radhitet nder personalitet e shquar të muzikës së qytetit të Durrësit sikurse janë Shaqir Kodra, Hajg Zaharjan, Enver Qerimi, Ylli Ramzoti e të tjerë emra të njohur të botës së muzikës. Xhunga që në moshë të re spikati me talentin e tij dhe me instrumentin e dashur fizarmoniken u bë i njohur jo vetëm në skenën e Durrësit por në të gjithë vendin. Për shumë kohë ai punoi në Shkollën e Mesme “Jan Kukuzeli” të Durrësit dhe vitet e fu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0