AgRooN
AgRooN

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Agron Kashtanjeva:
  • Vendlindja:
  • Ferizaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 26 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: AgRooN është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ai është rritur në Ferizaj dhe ka filluar me muziken qysh prej vitit 2014. Në vitin 2015 ka filluar te miret me texte, kurse këngen e parë e bëri në vitin 2015 bashkpunim me shokun e tij Ar Wolf - JEto pa mu. Pra prej vitit 2015 deri tani Agron ka afersisht ose mbi 30 këngë, përpos do këngë që janë zhdukur prej arkivit. Mund te themi se gjitha kenget e tij jan te pelqyera mjaft mir nga publiku, edhe pse nuk ka album dhe as video clip Agron ka ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0