AgRooN
AgRooN
AgRooN
  • Emri i Vërtetë:
  • Agron Kashtanjeva:
  • Vendlindja:
  • Ferizaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
AgRooN është këngëtar. Ai është rritur në Ferizaj dhe ka filluar me muziken qysh prej vitit 2014. Në vitin 2015 ka filluar te miret me texte, kurse këngen e parë e bëri në vitin 2015 bashkpunim me shokun e tij Ar Wolf - JEto pa mu. Pra prej vitit 2015 deri tani Agron ka afersisht ose mbi 30 këngë, përpos do këngë që janë zhdukur prej arkivit.

Mund te themi se gjitha kenget e tij jan te pelqyera mjaft mir nga publiku, edhe pse nuk ka album dhe as video clip Agron ka arritur te marr mjaft degjushmeri nga gjith fansat.

Agron koh pas kohe ka pasur disa pauza per arsye personale, por kurr nuk ka hequr dor nga muzika dhe punon me perkushtim ne qdo projek qe ben. Ai thot qe shpejt do vjen me diqka t're per gjith ata qe e ngojn muziken e tij.

Më datë 5 Mars 2021, Agron publikon videoklipin "Sa Shum Kam Mall", në bashkëpunim me Tina Qelin. Teksti i këngës u shkrua nga AgRooN.

Më datë 7 Prill 2022, Agroon publikon videoklipin "Urime Ditlindja", në bashkëpunim me Tina Qeli & Dinnin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0